PRZYGOTOWANIE I PROWADZENIE CIĄŻY

W czasie ciąży kobieta wymaga szczególnej opieki i kontroli lekarskiej. Prowadzenie ciąży obejmuje cykl wizyt lekarskich od momentu stwierdzenia ciąży do ostatniej wizyty przed porodem. W ramach przygotowania i prowadzenia ciąży ustalany zostaje plan opieki przedporodowej, który zawiera wszystkie procedury medyczne – wizyty, badania, testy – które pozwalają zadbać o zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka.

Swoim pacjentkom oferuje szczegółowe instrukcje odnośnie sposobu przeprowadzenia porodu oraz ustalenia zaleceń dla jej ukończenia. Cały proces opiera się na ścisłej współpracy z pacjentkom – mając na uwadze indywidualne podejście do każdego przypadku. Dlatego też na bieżąco wyjaśniam powstałe wątpliwości i przekazuje odpowiednie rekomendacje i zalecenia oparte na wieloletnim doświadczeniu.

Zawsze podczas wizyt zachęcam do zadawania pytań oraz aktywnego udziału przyszłej mamy w trakcie całego okresu ciąży, aby zminimalizować niepotrzebne obawy oraz związany z nimi stres. Punktem wyjścia dla całego przygotowania i prowadzenia ciąży jest pierwsza wizyta.

Jej głównym celem jest potwierdzenie zaistnienia ciąży i jej prawidłowej lokalizacji w jamie macicy. Podczas pierwszej wizyty lekarz omówi też kwestię wymaganej suplementacji witaminami oraz zakresu i form dozwolonej aktywności fizycznej. Na koniec zostaną zlecone badania laboratoryjne. Standardowo jest to: grupa krwi z określeniem czynnika Rh, morfologia krwi, badanie ogólne moczu, TSH, glukoza na czczo i badania infekcyjne: WR, HBsAg, HCV, HIV, przeciwciała w kierunku toksoplazmozy, cytomegalii (CMV) i różyczki.

Szczegółowe informacje odnośnie indywidualnego prowadzenia ciąży ustalane są podczas wizyt kontrolnych. Zapraszam serdecznie do kontaktu.